כיצד לבצע חלוקת רכוש

ההורים נפטרו בשיבה טובה והשאירו אתכם, הילדים לרשת את כל רכושם, הרהיטים, כלי הכסף, הויטרינה עם אוסף כלי הפורצלן של אמא, החדר מחסן עם כלי העבודה של אבא, הספות הישנות, הכל הם הורישו לכם ובאהבה רבה.

אך מה לעשות שבדירה יש רק ספה אחת ואתם שלושה? אתם לבטח שואלים את עצמכם כיצד לבצע חלוקת רכוש? איך מתחילים לעבוד, מאיפה ומתי? ומה לעשות עם כל הציוד שנותר בדירה ללא אב ואם. בטקסט למטה  אנסה ולו במעט להקל על חייהם של היורשים.
 

שלבי פינוי תכולת דירה

החלטה משותפת או הזמנת שמאי רכוש לדירה 

  • ראשית חשוב שתדעו שעומדות בפניכם מספר אפשרויות, האפשרות הראשונה היא להזמין שמאי רכוש לדירה, זה יבדוק את כל תכולת הדירה, וייתן הערכה לשווי הפריטים הנמצאים בדירה. לפי שווי כל פריט הנמצא בדירה תוכלו לדעת ביתר קלות כיצד לחלק ולמי להעביר כל פריט. כך למשל אם האחות קיבלה את הסלון שנושא תו כספי של 1500 שקלים, הרי שהאח יכול לרשת את הטלוויזיה שקיבלה עלות דומה וכן הלאה. הבעיה מתחילה כשלכל פריט יש עלות אך אין מי שחפץ בו. הרי אתם כל אחד מהילדים, הוא בעל דירה וחיים משלו ולמרות ששווי הספה הינו 1500 שקלים והיא נושאת עמה זיכרונות רבים, לא בטוח שאתם כל כך חפצים בה, אחרי הכול מדובר בספה ישנה ומרופטת. כנ"ל לגבי הטלוויזיה הישנה, שהרי היום בעידן המסך השטוח, לא כל אחד חפץ לקחת טלוויזיה 21 אינץ'  ברוחב 70 ס"מ.
     
  • אפשרות שניה, במקום להזמין שמאי תכולה, היא שאתם הילדים תחליטו יחד מה אתם מעוניינים לעשות עם הדירה. למכור בדרך כלל זו האופציה הטובה יותר, שכן מדובר בדירה אחת ואתם כאמור שלושה ולהתחלק בשכירות זה בדרך כלל לא צעד כ"כ חכם. אזי שלמכור אותה יהיה הכי נכון מבחינתכם, אך הדירה מלאה ברהיטים וחפצים ואתם שוב חוזרים לעניין התכולה וחלוקת הרכוש נשאלת השאלה מה עושים? איך בכל זאת לבצע חלוקת רכוש, להפטר מתכולת הדירהו להותיר אותה ריקה ומוכנה למכירה או השכרה.

הזמנת פינוי תכולת דירה מקצועי

דעו כי עומדת בפניכם האופציה להזמין צוות מקצועי שיבצע פינוי תכולת דירה, ללא כל תמורה למעט הפריטים שנמצאים בדירה.
פינוי דירה הוא  תהליך הכרחי וחיוני לאנשים במצבכם, להשאיר את הדירה בודדת וריקה מאדם זהו לא צעד חכם, כל יום שעובר אתם מפסידים על הנכס כסף. בנוסף, דירה שעומדת מיותמת וריקה זהו פתח לצרות וריבים במשפחה לכן, חשוב שמהר ככל האפשר תפנו את תכולת הדירה ותבצעו פינוי דירה.

אני גיא מבית הפינוי, מזמין אתכם ליצור עימי קשר  על מנת לבצע פינוי תכולת דירה
פינוי דירה מקצועי, מהיר ויעיל.
לפרטים צלצלו 054-4435869